BREAKING NEWS

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është kryebashkiaku që mund të “digjet” nga Rama

Dosja e bujshme në SPAK, e zbulon gazetarja e njohur: Ky është
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën
x
BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x

Politike

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji

Deputeti i PArtisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar për njoftimin e dhënë nga Ministria e Jashtme e Shqipërisë për fillimin e procedurave për zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim.

Sipas deputetit demokrat, një njoftim i tillë është i turpshëm, teksa shton se kryeministri Edi Rama kërkon të krijojë perceptimin sikur ka në dorë emërimin dhe shkarkimin e ambasadorëve.

Në një intervistë për emisionin “Task Force”, Salianji tha se qeveria i jep sinjale kujtdo se janë ata që vendosin se kush do jetë ambasador në vendin tonë.

Salianji: E kuptoni çfarë turpi është njoftimi i MPJ! Edi Rama kërkon të krijojë perceptimin sikur ka ndonjë rol në emërimin dhe shkarkimin e ambasadorëve amerikanë! Mendoj qe njoftimi eshte kunderpergjigje e qeverise për qëndrimet publike të ambasadores për moskapjen e pjesëve të pakapura të sistemit të drejtësisë, apo SPAK! Me këtë njoftim qeveria i jep sinjale kujtdo që mos dalin nga rrjeshti, që shiko, ambasadorja iken, Rama është ketu.

Është tentative e Ramës për te krijuar idene e nje regjimi të plotë, qe gjithcka varet prej tij!

Dhe jep mesazhin tjetër sikur këta idiotët që bëjnë këto përcaktojnë se kush do të jetë ambasadori amerikan në Shqipëri. E kuptoni çfarë logjike apo jo?

Më të lexuarat