Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Edhe ti dhe Rudina Hajdari do ta bëni", Nard Ndoka hedh poshtë vendimin e Bashës për marrëveshje me Ramën

Postuar: 20/09/2019 - 22:16

Në emisionin “Java” në TVSH, ish-deputeti Nard Ndoka u shpreh gati të hyjë në zgjedhje me apo pa Edi Ramën kryeministër. Kreu i PDK-së deklaroi se do të mbështesë çdo marrëveshje të mundshme Rama – Basha për sistemin zgjedhor, aq sa iu paralajmëroi Ralf Gjonin se edhe ai do të bëjë të njëjtin veprim.

“Edhe ti dhe Rudina Hajdari apo Kujtim Gjuzi do ta votoni në parlament”, iu drejtua Ndoka – Gjonit.

“Ashtu mendon ti. Ka ikur koha që kryetarët e partive orientonin deputetët me telefon. Ne nuk jemi të kapur. Do ta shohësh që sistemi do të ndryshojë”, replikoi Gjoni.

Opozita parlamentare kërkon ndryshimin e sistemit zgjedhor për t’i hapur rrugë miratimit të listave të hapura ose siç njihet ndryshe mazhoritar i pastër.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:23

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në 10 vjetorin e themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit ka deklaruar se prioriteti i opozitës është thellimi i bashkëpunimit me amerikanët.

Postuar: 14/10/2019 - 20:04

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën,

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu si rrallë ndonjëherë ka folur në “Ftesë në 5&r

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupi

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë