Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘#Edheunë’/ Nisma KUNDËR bëhet virale, shtohen emrat që duan të pengojnë zgjedhjet e 30 qershorit

Postuar: 25/06/2019 - 11:30

Një nismë e rrallë po shpërndahet me gjerësi në rrjetet sociale, për të penguar zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Nën hashtagun #edheunë, pedagogë, artistë, e personazhe të njohur të skenës dhe ekranit i janë bashkuar deklaratës së aktorit Bujar Kapexhiu, i cili shpalli nismën dhe tha se do t’i pengojë zgjedhjet, pavarësisht se ato mund t’i kushtojnë daljen jashtë Shqipërisë.

Nisma është mbështetur deri më tani publikisht nga Fatos Lubonja, Neritan Liçaj, Mark Marku, Agron Gjekmarkaj, Rudi Erebara, Kastriot Çipi, Olti Curri, Agim Xhafka dhe të tjerë emra të njohur.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 12:26

Kryetari i PD, Lulzim Basha, deklaroi nga Tropoja se qeveria ka diskriminuar bashkitë e veriut për të ndëshkuar politikisht qytetarët që nuk mbështesin qeverinë e Edi Ramës.

Postuar: 23/07/2019 - 12:20

Nenkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho deklaroi se opozita do të vijojë protestat si rrug

Postuar: 23/07/2019 - 12:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dje një mesazh shumë të qartë për të gjithë pushtetarë

Postuar: 23/07/2019 - 11:27

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” shprehet se procesi

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama në lidhje me paketën anti shpifje për të rishi

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Ish-ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjanit nuk i del ‘e keqja’ me përkujtimin e 3 vje

Postuar: 23/07/2019 - 10:55

Thellohet akoma dhe më tej skandali me falimentimin e “Veneto Banka”.