BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

Edi Paloka jep mesazhin e trishtë: Një mungesë që ndihet fort te të gjithë ne! I paharruar qoftë kujtimi yt

Edi Paloka jep mesazhin e trishtë: Një mungesë që ndihet

Një vit nga ndarja nga jeta e Reshit Merlikës, kreu i PD Krujë, kryedemokrati Lulzim Basha dhe drejtues të Partisë Demokratike kanë zhvilluar një takim përkujtimor me familjarët e të ndjerit.

Në lidhje me takimin në fjalë, ka reaguar nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, i cili shkruan në rrjete sociale që Merlika ishte një krutan fisnik dhe një pinjoll i një dere të madhe të kryeqytetit të historisë, pra Krujës.

"Sot përkujtojmë ndarjen nga jeta të mikut dhe bashkëpuntorit tonë Reshit Merlika. Krutanit fisnik dhe pinjollit  të një dere të madhe të  kryeqytetit të historisë. Veprat dhe vlerat e Reshitit janë gdhendur thellë në kujtesën tonë dhe bashkëqytetarëve të tij.

Një mungesë që ndihet fort te të gjithë ne, përditë dhe përgjithmonë. I paharruar qoftë kujtimi yt i dashur Reshit!", shkruan Paloka.