BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako

SPAK lëshon urdhër arrest me burg për ish- kryetarin e
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x
BREAKING NEWS

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e reformës, pritet një rikthim në qeli pas vendimit të Gjykatës së Lartë, flasin ekspertët: Ja sa vite rrezikon të dënohet ish-ministri

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e
x

Politike

Edi Paloka zbulon planin Rama-Alibeaj: Synonin të fusnin një ligj për non-gratat, ja pse u tërhoqën

Edi Paloka zbulon planin Rama-Alibeaj: Synonin të fusnin një ligj

Edi Paloka kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka folur lidhur me aktet përçarëse të Enkelejd Alibeajt dhe qëndrimet e këtij të fundit që kanë pasur gjithmonë hipokrizi.

Paloka i ftuar në  emisionin “A show” ka deklaruar se Rama së bashku me Alibejan kanë pasur si synim të fusnin në ligjin e dekriminalizimit edhe një nen të veçantë për nongradat por më pas Rama është tërhequr.

Më tej ai ka folur për raportin e DASH, i cili sipas tij ishte në kontraditë me deklaratat e ambasadores në Shqipëri dhe rikthimi i vëmendjes për zgjedhjet e 2021 tani pas dy vitesh nuk ishte pa qëllim.

“Me të gjithë qëndrimet e Alibeajt ka pasur gjithmonë hipokrizi, pasi mjafton të mendojmë se si kemi arritur në këtë pikë. Kur ai deklaroi dje se unë me Berishën jam ndarë që në momentin që u shpall nongrada sepse ne lidhjet i kemi me aleatët tanë dhe se unë do të vazhdoj misionin e Partisë Demokratike.

Për të dyja këto ai ka ngjarje të shkuara. Në lidhje me shpalljen nongrada të Berishës në korrik ata së bashku me Alibeajn po rrinin në këmbë duke duartrokitur Berishën edhe pse ai ishte nongrada dhe kjo është një hipokrizi i Alibeajt.

Alibeaj ka deklaruar në mbledhje se nëse PD e ka kryer detyrën e saj le të shkrihet se dielli do të lindi përsëri ndërsa sot flet për misionin e PD.

Nga këto del që ai nuk është vetvetja po qëndron aty si pasojë e mbështetjes nga mazhoraca dhe e detyrojnë të qëndrojë aty.

Në një farë mënyrë duhet të ketë një inat me Berishën DASH sepse i ka rënë vlera e nongratës. Demokratët pritën që të dilni provat dhe del që ishin lobimet si ajo e McGonigal që nxirrnin njerëzit nongrada", tha ai.

Më të lexuarat