BREAKING NEWS

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet e forta/ Ministrja e njohur shpërthen në ofendime ndaj anëtarëve socialistë: Jeni llumi i partisë. Nuk do ndodhë më…

Plas keq! Krisje e thellë brenda PS së Shkodrës, zbardhen debatet
x
BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x

Politike

Edi Rama: Dekriminalizimi gjethe fiku që nxjerr cullak PD, opozita po mbron paratë e zeza të Agon Channel

Edi Rama: Dekriminalizimi gjethe fiku që nxjerr cullak PD, opozita po mbron
Kryeministri Edi Rama ka folur dje për dekriminalizimin si dhe për bllokimin e televizionit  “Agon Channel”, me pronar italianin Francesco Becchetti. Kryeministri Edi Rama e ka lidhur Partinë Demokratike me interesat e televizionit “Agon Channel”, duke iu referuar qëndrimeve të Sali Berishës dhe Shkëlzenit, të cilët e mbrojtën Francesco Becchettin. Po ashtu, kryeministri ka deklaruar se dekriminalizimi është një gjethe fiku, e cika kur bie, nxjerrë cullak Partinë Demokratike.
 
“Dekriminalizimi gjethe fiku që bie e nxjerr cullak PD kur goditet krimi! Bllokimi i burimit të parasë së zezë që ushqente Agon CH, një sukses”, ka deklaruar kryeministri Edi Rama.
 
Prokuroria shqiptare lëshoi dy ditë më parë një urdhër-arresti për pronarin e televizionit “Agon Channel” italianin Francesco Becchetti, dhe ka ngritur ndaj tij një akuzë për “pastrim parash”. Hetimi ka nisur në vitin 2014 në bazë të materialit referues nga ana e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Ndërkaq, opozita e ka konsideruar këtë vendim si një sulm të qeverisë ndaj medias së lirë. Në këtë kuadër ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Po gjatë ditës së djeshme, kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe reformën në drejtësi.
 
“Kuvendi do të miratojë bazën ligjore të operacionit të thellë për shkuljen e kancerit nga organizmi i sistemit të drejtësisë shqiptare”, është shprehur kryeministri Rama në një status në rrjetin social Facebook. “Në prezantimin e rezultateve të punës diagnostikuese të ekspertëve të angazhuar nga Komisioni i Reformës në Drejtësi. Puna do të vijojë me propozimet konkrete të ekspertëve dhe në vjeshtë”, shprehet Rama i cili mesa duket nuk i është dhënë rasti të mbajë fjalën e rastit në këtë konferencë. 
 

Më të lexuarat