Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Edi Rama i shkruan Trump-it: Kam konsideratën time më të lartë për ju

Postuar: 09/02/2017 - 16:18

E ka uruar Edi Rama presidentin e ri të SHBA-së, Donald Trump apo jo? Deri më sot nuk ka pasur një dokument zyrtar që të tregonte se Rama i kishte bërë një mesazh Trump-it.

Në artikullin e shkruar nga gazetari Ardit Rada, bie në sy gjuha e butë dhe e urtë e Ramës drejtuar Presidenti të SHBA-së, ndryshe nga ajo e thënë në intervistën për CNN apo mediat shqiptare, kur kryeministri i Shqipërisë e quante si “fatkeqësi zgjedhjen e Donald Trump si President i SHBA”.

“Është një rast i shkëlqyer për mua që në emër të Qeverisë shqiptare t’ju transmetoj mirënjohjen e thellë për mbështetjen e vazhdueshme të SHBA­ve ndaj Shqipërisë” – shkruan Edi Rama ndër të tjera në adresë të presidentit Trump.

”Pranoni ju lutem Zoti President, shprehjen e konsideratës sime më të lartë dhe të respektit tim më të thellë”, shkruan Edi Rama në letrën e urimit që i ka dërguar Presidentit të ri të SHBA-së.

Image

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 23:27

Komisioni Evropian është vënë në dijeni për dënimin e Saimir Tahirit, ish-ministër i Brendshëm, për “shpërdorim detyre”, por gjithsesi, ky institucion i rëndësishëm i Bashkimit Evropian nuk ka pranuar të b

Postuar: 20/09/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis pritet të takohen për herë të parë në

Postuar: 20/09/2019 - 22:55

Pasardhësi i Saimir Tahirit në krye të ministrisë së Brendshme, Fatmir Xhafaj mbështet hapur qënd

Postuar: 20/09/2019 - 22:37

Gjykata e shpalli ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri të pafajshëm për trafik droge dhe fajto

Postuar: 20/09/2019 - 22:16

Në emisionin “Java” në TVSH, ish-deputeti Nard Ndoka u shpreh gati të hyjë në zgjedhj

Postuar: 20/09/2019 - 22:11

Avokati Spartak Ngjela, nuk e sheh aspak të nevojshëm këtë dialog.

Postuar: 20/09/2019 - 21:58

Juristi i CEZ Romeo Kara i ka shkruar një koment të gjatë ish-kryeministrit Berisha, në statusin