BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

Edi Rama jep lajmin e mirë, publikon raportin e Agjencisë Europiane të Mjedisit: Shqipëria ka arritur standardin europian

Edi Rama jep lajmin e mirë, publikon raportin e Agjencisë Europiane

Kryeministri Edi Rama ka publikuar raportin e Agjencisë Europiane të Mjedisit, në të cilin thuhet se në vitin 2020, 76.5% e totalit të ujërave janë të shkëlqyera.

Sipas Ramës, rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e mbrojtjen ujore, si dhe përkujdesja shumë e madhe për plazhet, ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet europiane në parametrat që masin cilësinë e ujrave në det, liqene e lumenj.

Postimi i plotë:

“LAJM I MIRË

Sipas Agjencisë Europiane të Mjedisit

Rritja e investimeve për ruajtjen e mjedisit e për mbrojtjen ujore dhe përkujdesja shumë më e madhe për plazhet ka bërë që Shqipëria të arrijë standardet evropiane në parametrat që masin cilësinë e ujrave në det, liqene e lumenj”, shkruan Rama.