BREAKING NEWS

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po përgatitet për tre sulme “vdekjeprurëse” kundër Rusisë, ja plani i fshehtë për marrjen e Krimesë

Kreu i Wagner ngre alarmin: Ukraina më e fuqishme se kurrë, po
x
BREAKING NEWS

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë edhe për Xi Jinping, ja si do të prishen nga amerikanët planet sekrete të Rusisë dhe Kinës për një lufte të madhe

Gjithçka kalon përmes Uashingtonit, SHBA shumë e fortë
x
BREAKING NEWS

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e ‘gurëve të shahut’ që do luaj Rama në zgjedhjet e 14 Majit

PS zyrtarizon sot kandidaturat për garën lokale, zbulohet surpriza e
x
BREAKING NEWS

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë, meteorologia Lajda Porja tregon kur vjen kthesa drastik: Këto janë datat që do ketë...

Njihuni me parashikimin e motit për këtë fundjavë,
x
BREAKING NEWS

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me njoftimin e rëndësishëm dhe merr vendimin e minutës së fundit

A do rritet çmimi i patentave? Autoriteti i Konkurrencës vjen me
x
BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x

Politike

"Edi Rama ka krijuar frymën e dhunës dhe terrorit"/ Aleksandër Biberaj reagon i revoltuar pas sulmit të Sali Berishës: Politika e Ramës ka ndërhyrë...

"Edi Rama ka krijuar frymën e dhunës dhe terrorit"/

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj tha se incidenti që ndodhi më 6 dhjetor ku Gert Shehu goditi me grusht kreun PD-ja Sali Berisha, ishte i turpshëm.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se shqetësuese është fryma e dhunës që ka krijuar kreu i qeverisë Edi Rama. Më tej ai ngriti dyshime për reagimin e menjëhershëm të strukturave shtetërore sapo u godit lideri historik i PD-së.

“Ajo që ndodhi ishte e turpshme. Nuk ka ndodhur asnjëherë një gjë e tillë. Kjo ishte jashtë çdo logjike dhe e turpshme.

Mua më shqetëson fryma që ka krijuar Edi Rama në këtë vend, është frymë e dhunës dhe terrorit. Çdo qytetar ndihet i rrezikuar nga dhuna e terrori sepse këtë frymë ka krijuar Edi Rama. Ky është formimi i tij, kjo ka qenë jeta e tij. Mua nuk më intereson nëse e ka krijuar Edi Rama apo të tjerë.

Ajo që më shqetëson është edhe kundërpërgjigja e shpejtë e strukturave shtetërore pa një investigim për të paraqitur personin me probleme psiqike. Edhe zyra e shtypit edhe drejtori i Përgjithshëm së Policisë së shtetit kanë gabuar. Në këtë rast edhe Rrumbullaku është përdorur nga politika. Politika e Ramës ka ndërhyrë në çdo qelizë të qytetarëve dhe në çdo qelizë të institucioneve shtetërore”- theksoi ai.

Më të lexuarat