BREAKING NEWS

Gjermanët shkundin klasën politike: Presidenca e pushtuar nga një individ që i shërben partisë së tij, PS pushtet absolut, PD-LSI i shpëtuan drejtësisë falë Llallës

Gjermanët shkundin klasën politike: Presidenca e pushtuar nga një
x

Politike

Edi Rama ndërmerr nismën që nuk ishte menduar kurrë për luftimin e korrupsionit: Zero tarifa dhe bursë për... (Futen në lojë ‘spiunët’)

Edi Rama ndërmerr nismën që nuk ishte menduar kurrë për

Kryeministri Rama ka dal me një vendim të ri, i cili është shumë i rëndësishëm.

Rama deklaron se po punon një program nxitjeje për të denoncuar me prova abuzuesit. Kryeministri thotë se çdo student që denoncon me prova pedagogët do të dëmshpërblehet duke i zeruar tarifën dhe duke i dhënë bursë njëvjeçare.

“Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Një ide në diskutim është: Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!”, shkruan kreu i qeverisë.

Më të lexuarat