Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Edi Rama paralajmëron vizitën e presidentit francez në Tiranë

Postuar: 12/10/2018 - 17:02

Kryeministri Edi Rama më anë të një videoje në Instagram ka lajmëruar që së shpejti në Tiranë do të kemi një vizitë të Presidentit të Francës, Emanuel Makron.

 
Rama bashkëngjitur videos, ku shihet një takim me Makron shkruan se është biseduar për një bashkëpunim dypalësh.
 
“Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë”, shkruan Rama.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me Presidentin Macron për bashkëpunimin dypalësh dhe vizitën e tij të pritshme në Tiranë----------

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 10:57

Gent Ibrahimi, kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë i pranishëm sot gjatë takimit prezantues të dokumentit metodologjik “Monitorimi i Integritetit Gjyqësor”, u ndal te reforma në drejtësi.

Postuar: 24/05/2019 - 10:57

Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Europian dhe njëkohësisht shefe e Operacionit

Postuar: 24/05/2019 - 10:51

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha se reforma në drejtësi është në rrugën e saj të mbarë d

Postuar: 24/05/2019 - 10:46

Ish-deputet i PD, Edi Paloka ka komentuar letrën e tretë të kryeministrit Edi Rama drejtuar kryed

Postuar: 24/05/2019 - 10:38

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri u shpreh se janë hedhur hapa përpara dhe se këto zgjedhje do të

Postuar: 24/05/2019 - 10:26

Alfred Peza, Sekretar për Mediat në Partinë Socialiste dhe ish deputet, është i bindur se zgjedhj

Postuar: 24/05/2019 - 10:25

Ambasadori i BE-së në Shqipëri në mënyrë indirekte i ka dhënë një tjetër përgjigje të qartë kreut