Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Edi Rama takim me kryeministrin grek Mitsotakis në New York, zbuloni arsyen pse në SHBA

Postuar: 20/09/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama dhe homologu grek Kyriakos Mitsotakis pritet të takohen për herë të parë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Takimi pritet të jetë i pari mes dy liderave që kur Mitsotakis u zgjodh kryeministër.Ndërsa axhenda e Ramës është ende e paqartë, kryeministri grek pritet të takohet edhe me preisdentin amerikan Donald Trump, Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Asambleja e OKB do të vijojë nga 23 deri në 30 shtator. Temat kryesore që pritet të diskutohen janë ndryshimet klimaterike dhe tensionet mes Iranit e SHBA-ve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:23

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në 10 vjetorin e themelimit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit ka deklaruar se prioriteti i opozitës është thellimi i bashkëpunimit me amerikanët.

Postuar: 14/10/2019 - 20:04

Pasi deklaruan ndryshimin e kryetarit të grupit dhe reagimit të Rudina Hajdarit për të kundërtën,

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu si rrallë ndonjëherë ka folur në “Ftesë në 5&r

Postuar: 14/10/2019 - 19:27

Deputetja, Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmit se është shkarkuar nga posti i kryetares së Grupi

Postuar: 14/10/2019 - 19:04

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt bën të qartë se BE-ja e shikon me një rëndësi t

Postuar: 14/10/2019 - 18:56

Partia Demokratike shprehet se policia është vendosur përballë grave dhe fëmijëve që protestojnë