BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Politike

“Edi Rama të japë dorëheqjen, nuk ka pse fshihet pas gishtit”, Endri Shabani del me deklaratën e fortë dhe ngre alarmin

“Edi Rama të japë dorëheqjen, nuk ka pse fshihet pas

Endri Shabani, nga Nisma Thurje, deklaron se plazhet e vendit nuk janë të sigurta. Ngjarja e rëndë e vdekjes së vogëlushes 7-vjeçare në Himarë, sipas Shabanit duhet të bëhet shkak për dorëheqjen e kryeministrit Rama. 

“Aksident që mund të ishte parandaluar nëse nuk do të kishim një qeveri të korruptuar. Plazhet që u janë dhënë në administrim privatëve kanë për detyrim të vijëzojnë edhe detin, për të kufizuar pjesën ku rrinë pushuesit dhe pjesën ku lëvizin mjetet lundruese. Duhej verifikuar. Shoh gomone në breg të detit. Shohim tabela ku ofrohen shërbime me gomone. Është përgjegjësi e qeverisë dhe ministrisë së Turizmit. Policia kufitare duhet të monitorojë plazhin, detin. Kush lëviz me gomone. Fakti që kemi disa aksidente me vdekje tregon se kjo polici nuk bën punën e vet. Në vend që policia të na mbrojë, hipën në gomone dh vret fëmijë. Këta njerëz nuk i kemi zgjedhur ne. Ai që është në krye të qeverisë punëson gjithë administratën. Edi Rama nuk mund t’i fshihet kësaj përgjegjësie me deklarata. Nëse politika nuk është për të zgjidhur raste të tilla, atëherë për çfarë na duhet. Rama përpiqet të fshihet pas gishtit, por ai është në krye të kësaj piramide. Ai duhet të dorëhiqet.”, u shpreh Shabani.

Më të lexuarat