Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Edi Rama t’i paguajë nga xhepi i tij”, numri 2 i PD ngre alarmin: Paguajmë për 5 oligarkët!

Postuar: 16/05/2019 - 12:18

Ish-nënkryetari i Kuvendit, Edi Paloka thotë se mbi 110 milionë euro që Francesco Becchetti fitoi ndaj Shqipërisë, duhet t’i paguajë nga xhepi vetë kryeministri Edi Rama. Zyrtari i lartë i PD-së thekson se shqiptarët nuk duhet të zhyten në borxhe për çdo akt të një ‘diktatoruci të çmendur’.

“110 milionë eurot e Agon Channel duhet t’i paguajë nga xhepi i tij Edvin Rama. Nuk mund të vazhdojnë të zhyten në borxh e të paguajnë me taksat e tyre shqiptarët për çdo akt të një diktatoruci të çmendur. Çdo ditë paguajmë për të mbushur me PPP-të xhepat e pesë oligarkëve dhe pesë hajdutëve të “rilindjes” më Ramën në krye. Tani të paguajmë dhe “taksën e cmendurisë”, shkruan Paloka.

Biznesmeni italian raportohet të ketë fituar gjyqin ndërkombëtar kundër Shqipërisë, pas vendimit për t’i mbyllur në mënyrë arbitrare televizionin. Shuma mund të jetë më e lartë se 140 milionë euro.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të P

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.