BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Politike

Edith Harxhi e pozicionuar në krah të Berishës: 8 dhjetori është një ditë e shënuar për ish-kryeministrin

Edith Harxhi e pozicionuar në krah të Berishës: 8 dhjetori

Ish kandidatja për kryetare e PD, Edith Harxhi ka komentuar zhvillimet e brendshme në PD si dhe ditën e sotme, e cila e gjeti partinë të ndarë në dy skaje.

E ftuar në emisionin “Debat” me Alba Alishanin në A2 CNN, Harxhi thekson se tek kjo ndarje sot nuk sheh ndonjë gjë të veçantë pasi ajo kishte kohë që ishte konfirmuar.

“PD nuk e ka patur 8 dhjetorin si ditën e saj të bashkimit. Në këto 8 vitet e fundit Basha e Berisha kanë qenë të dy bashkë. 

8 dhjetori ka qenë një ditë e shënuar për Berishën si themelues i saj, së bashku me demokratët. Nuk shoh diçka të veçantë, por në vazhdën e asaj që ka nisur. Basha për mua tashmë është ish kryetar”, tha Harxhi.

Më të lexuarat