BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Edvin Kulluri: Pse Lulzim Basha e ka shumë të vështirë për të qëndruar në krye të PD-së

Edvin Kulluri: Pse Lulzim Basha e ka shumë të vështirë

Edvin Kulluri, ish-anëtar i grupit për PD u shpreh se veprimet e Lulzim Bashës, janë rrjedhojë e pozicionit të tij shumë të vështirë, në një mision të pamundur për të qëndruar në krye të PD-së.

“Janë si një peshk që i kanë tharë ujin. Përpëlitet mbi sipërfaqe, në rërë, por që s’ka asnjë mundësi të kthehet në det dhe as të mbijetojë. Uji në këtë rast do të ishte anëtarësia e partisë, e cila është rreshtuar në masën dominante kundër vendimit për përjashtimin e Berishës”, tha Kulluri në A2 CNN

Ai theksoi se çështja në PD është shumë më komplekse se vetëm përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar. “Në atë Foltore ka shumë njerëz që janë aty jo thjesht për mbështetje personale të Berishës, por për arsye politike. Basha nuk legjitimohet si drejtues i opozitës edhe nëse e ka seriozisht me këto çështjet e fundit, pasi ka 75% të delegatëve të kuvendit kombëtar kundër”, tha Kulluri.