Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Eksodi ’99, Majko: Kukësi mbetet simbol, ka ardhur koha që t'i kthejmë borxhin

Eksodi ’99, Majko: Kukësi mbetet simbol, ka ardhur koha që t'i kthejmë borxhin

Postuar: 16/04/2014 - 15:49

Në kuadër të ceremonisë përkujtimore të eksodit të kosovarëve organizuar nga dy qeveritë e shteteve shqiptare në Kukës, ish-kryeministri i Shqipërisë në atë kohë, Pandeli Majko shprehet se, sot është koha t’i kthehet borxhi Kukësit. Majko i emocionuar është shprehur se për të personalisht, Shqipëria dhe Kosova janë një e vetme.
 
“Ka ardhur koha që të kthejmë borxhin e Kukësit. Kukësi ka bërë diçka të jashtëzakonshme. Vështirë gjen njerëz që nuk kanë dhënë kontribut. Viti '99 kujtohet si dramë e madhe.
 
Kukësi mbetet simbol, këtu ishte stacioni i parë. Shqipëria bëri të vetën. Për mua Shqipëria dhe Kosova janë një e vetme”, deklaroi Majko. 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v