BREAKING NEWS

“Marrëveshja”/ Zëri i Amerikës zbardh ç’ndodhi brenda dyerve të mbyllura: Opozita pa me dyshim formulat për depolitizimin e administratës zgjedhore, mazhoranca u tërhoq nga...

“Marrëveshja”/ Zëri i Amerikës zbardh
x

Politike

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e Presidentit, Meta njofton konferencë për mediat, përcaktohet orari

Eksperti i Venecias zbuloi datën kur do jepet vendimi për shkarkimin e

Pak minuta më parë përfundoi takimi i Komisionit të Venecias. Kaarlo Tuori, drejtues i delegacionit deklaroi në përfundim të takimit me anëtarët e Komisionit Hetimor se tashmë e kanë një ide nëse Presidenti e ka shkelur Kushtetutën dhe në 11 tetor do të dalin me raportin përfundimtar.

Pas deklaratës së drejtuesit, njoftohet se Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pritet të dalin në një konferencë për mediat në orën 17:00, në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të Komisionit të Venecias të ftuar nga Kuvendi i Shqipërisë.

Presidenti Meta do të jetë i hapur për çdo pyetje dhe i gatshëm për të dhënë çdo përgjigje, në mënyrën më transparente.

Ftohen mediat për transmetim LIVE!