Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Elbasan, Malaj e Haxhinasto apel për KQZ: Kredibiliteti i zgjedhjeve i rëndësishëm

Elbasan, Malaj e Haxhinasto apel për KQZ: Kredibiliteti i zgjedhjeve i rëndësishëm

Postuar: 20/04/2013 - 18:23

Në një takim me të rinjtë në Elbasan, deputeti socialist Arben Malaj dhe nënkryetari i LSI Edmond Haxhinasto, kanë shprehur domosdoshmërinë e funksionimit të KQZ, institucion që lidhet me legjitimitetin e zgjedhjeve të 23 Qershorit.  

"Kredibiliteti i zgjedhjeve është i rëndësishëm dhe të gjitha partitë politike besoj se do të gjejnë një zgjidhje. Ka të bëjë me procesin zgjedhor, ka të bëjë me kredibilitetin e Qeverisë së ardhshme, në sfidën e integrimit Evropian", tha Malaj.

Përpos Malaj, fjalën e mori dhe Edmond Haxhinasto, i cili tha se: "Ky moment kërkon një reflektim të thellë të të gjitha forcave politike ku duhet të dominojë jo nxitja për kontrollin, por për ligjshmërinë".

Malaj e Haxhinasto, kanë qenë të ftuar në seminarin me temë "Kultura e Elites sonë të ardhshme politike", aktivitet i organizuar nga Keshilli Shqiptar i marrëdhënieve me Jashtë në bashkëpunim me Fondacionin gjerman " Friedrich Erbert".

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që po ndodh kohët e fundit në Shqipëri.

Postuar: 26/06/2019 - 15:00

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v

Postuar: 26/06/2019 - 14:16

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ard

Postuar: 26/06/2019 - 14:01

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër, referuan materialet pë