BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri, ndërkombëtarët ngrenë siparin e arrestimeve në nivel politik, asistenca e BE që do të sjellë “tërmet” në politikën shqiptare

Nis “gjuetia” për paratë e pista në Shqipëri,
x

Politike

Elbasani përgatitet për protestën/ Zyrtari i lartë del me njoftimin, tregon skenarin që kanë përgatitur: Në dispozicion do të jenë autobusë...

Elbasani përgatitet për protestën/ Zyrtari i lartë del me

Partia Demokratike do të mbajë nesër, më 7 korrik, protestën e parë që pas zgjedhjes së Sali Berishës në krye të saj. Dega e Elbasanit duke se i ka bërë përgatitjet e fundit dhe ka njoftuar vendosjen e autobusëve falas për të gjithë qytetarët që do vijnë në Tiranë.

Kryetari i Degës PD Elbasan, Blendi Himçi në një deklaratë për mediat ka ftuar banorët që t’i bashkohen protestës që do mbahet në orën 19.00 përballë Kryeministrisë. Sipas tij, situata është kritike dhe secili duhet të dalë për fatin e tij.

“Temperaturat përvëluese të këtij fillim korriku nuk e kanë ndalur qeverinë të përfshihen në të tjera skandale që kanë në thelb vjedhjen e qytetarëve dhe pasurimin e qeveritarëve. Bordet komuniste të Edi Ramës, për çmimin e karburanteve dhe çmimin e produkteve të shportës po luajnë me xhepat e qytetarëve.

Qytetarët shqiptarë po paguajnë naftën me të shtrenjtë në rajon. Situata është kritike. Shpresa me këtë qeveri është vrarë. Nga nesër secili ka mundësi të jetë zot i fatit të tij. 7 korriku do të jetë një ditë ndryshimi.

Ftoj qytetarët e Elbasanit ti bashkohen protestës nesër. PD Elbasan në do të vendoset në të qytetarëve që do të protestojnë nesër në Tiranë. Në  dispozicion do të jenë autobusë të cilët do të vendosen para selisë për tu nisur drejt Tiranës. Të gjithë bashkë mund ta mundim të keqen”, u shpreh Himçi.

Më të lexuarat