BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x

Politike

Elisa Spiropali: Berisha mbetje bolshevike që nuk ka incenerator që e riciklon”, koha që SPAK të hetojë 360 gradë “non grata”-t

Elisa Spiropali: Berisha mbetje bolshevike që nuk ka incenerator që e

Ministrja Elisa Spiropali dhe ish-kryeministri Sali Berisha kanë shkëmbyer replika të ashpra në punimet e Kuvendit, pak ditë më parë. Teksa flitej për lirinë e medias, Spiropali i tha ish-kryeministrit se koha kur redaksitë e gazetave digjeshin ka marrë fund me ikjen e tij si president. Në replikën e tij, Berisha citoi një artikull të një medieve por nuk e tha burimin, duke e akuzuar Elisa Spiropalin për pasurim në kurriz të familjeve shqiptare. Sipas ish-kryeministri, burri i Spiropalit ka marrë tendera dhe fitues ka shpallur vëllain e ministres. Ndërkohë teksa dje ishte e ftuar në një studio televizive, ministrja Elisa Spiropali, hodhi akuza të tjera ndaj Berishës duke thënë se modeli i ish-kryeministrit është politikisht i pa riciklueshëm. “Nuk kam koment për të përveç se ato që them në Kuvend. Nuk kam koment tjetër përveçse është një fabrikë shpifjesh. Artilier i topave të baltës. Si brenda dhe jashtë Kuvendit. Nuk ka incenerator që e merr përsipër modelin e tij politik. Modeli i Berishës është i pa riciklueshëm”, deklaroi ajo. Por ndërsa Sali Berisha është kthyer fuqishëm në aksionet politike, duke nisur nga zgjedhja e tij në krye të PD, por për Elisa Spiropali theksoi se ai do të mbetet “non grata” dhe i vdekur politikisht. Ndërkohë Spiropali ka kërkuar që SPAK të hetojë në 360 gradë personat “non grata”. “A e besoj DASH para këtij njeriu. Në nuk vëmë në dyshim vendimet e DASH. Këto i vë në dyshim vetëm një çetë e vogël. Ajo vulë rëndon mbi Shqipërinë. Bëhet fjalë për korrupsion madhor dhe minim të demokracisë. Do ishte në nder të drejtësisë shqiptare që të na ndriçonte. Nga SPAK kërkojmë se kemi besim të ta. Është shenjë besimi dhe investimi moral e financiar tek sistemi në Drejtësi. Të ngrihet në lartësinë e kësaj drejtësie. Të hetojë 360 gradë të gjithë sidomos kur DASH është shprehur. Ne nuk kemi bërë deklaratë kur SPAK ka hetuar zyrtarët të lartë të PS. Drejtësia është shkëputur nga kthetrat e politikës. Ia kemi kthyer qytetarëve. Nuk kemi krahasim dhe të pakonkurrueshëm në këtë gjë. Nuk do i biem ndesh drejtësi, por kërkojmë 360 gradë hetim për ata që ka dosje dhe ka prova. Ne nuk merremi me emra dhe individë. Kërkojmë zbardhjen e dosjeve”, deklaroi Spiropali.

Më të lexuarat