BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

Emërimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, PD: Ka vetëm 11 muaj që e ka marrë nënshtetësinë

Emërimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, PD: Ka vetëm 11

 Një nga emrat surprizë në Asamblenë e dhjetorit të Partisë Socialiste, ishte propozimi i shqiptarit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër i Jashtëm.

Emri i Cakajt solli reagime të shumta dhe për moshën e tij tepër të re por dhe për zëvendësimin e Ditmir Bushatit sepse edhe zëra brenda vet PS e cilësuan si një ndër ministrat më të mirë të Shqipërisë, por pak momente më parë ka reaguar dhe demokrati Oerd Bylykbashi.

Bylykbashi ka postuar pak më parë një foto ku tregon se Gent Cakaj ka marrë shtetësinë shqiptare më 30 janar 2018, pra ka vetëm 11 muaj që është shtetas shqiptar dhe voton për herë të parë në Shqipëri.

Oerd Bylykbashi shtron pyetjen se si një person që nuk ka bërë ende 1 vit si shtetas shqiptar mund të drejtojë Punët e Jashtme, kur sipas Kushtetutës vet Presidenti që do ta dekretojë duhet të jetë shtetas shqiptar që nga lindja, por dhe të ketë të paktën 10 vite banim në Shqipëri dhe të jetë jo më pak se 40 vjeç.

Postimi i plotë:

 

Më të lexuarat