BREAKING NEWS

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok Çupi zbardh zhvillimet më të fundit për ngjarjen që bëri bujë dhe tregon me çfarë po merret këngëtarja: Ja VENDIMI i Gjykatës së Romës për Elsa Lilën. Ky është lajmi, por askush nuk e publikon...

“Elsën e ‘dogjën’ në Romë”/ Frrok
x
BREAKING NEWS

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas deklaratën 'bombë'

“Nuredin Dumani vriste për... ”, Sali Berisha plas
x
BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x

Politike

“Emri është absurd në këto momente”/ Tritan Shehu paralajmëron: Pas 22 majit do të kemi një lëvizje të madhe

“Emri është absurd në këto momente”/ Tritan

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka folur mbrëmjen e sotme për procesin e  zgjedhjes së presidentit të ri.

Ai tha në një intervistë interviste televizive se nuk do të ulen në tavolinë me kryeministrin Edi Rama, ndërsa shtoi se ky i fundit i ka numrat e deputetëve për zgjedhjen e presidentit.

“Emri është absurd në këto momente. Opozita duhet të negociojë. Sidoqoftë qëndrimi i PD do të shprehet qartësisht me votë, pa rënë pre e një farse që Rama kërkon të krijojë. Është një proces që Rama kërkon ta mbyllë vet. Jemi duke e ndjekur me vëmendje por pa qenë pjesë e tij. Ne me Ramën nuk ulemi. Ne mund të bisedojmë me partitë opozitare. PD e humbi shansin  për të qenë determinuese në zgjedhjen e presidentit më 26 prill. Sot Rama i ka të gjithë numrat. Rama nuk është njeriu u kompromiseve. Rama pasi mori mandatin nuk respektoi asgjë”, u shpreh Shehu.

Shehu ka thënë se pas zgjedhjeve për kryetarin e PD,  kjo forcë politike do të përfshihen në një lëvizje të madhe popullore.

Shehu: PD do përfshihet në një lëvizje të madhe popullore menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve të 22 marsit. Ne sot nuk duhet të biem pre e farsave të Ramës.

 

Më të lexuarat