BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

Erdhën turistë grekë apo shqiptarë me pasaporta greke? Gazetari vendos ‘me shpatulla pas murit’ ministren Kumbaro

Erdhën turistë grekë apo shqiptarë me pasaporta greke?

Ministrja e Turizmit u shpreh se janë 450 mijë turistë grekë që këtë vit zgjodhën të kalojnë pushimet e tyre në Shqipëri.

Në një intevistë për ‘Real Story’ me gazetarin Sokol Balla, Kumbaro iu përgjigj edhe debatit se pjesë e kësaj shifre, janë klasifikuar edhe emigrantët shqiptarë me pasaporta greke.

“Sipas përkufizimit të Organizatës Botërore të Turizmit, turist është cdo njeri që nuk është rezident në vendin ku shkon. Pjesa e diasporës shqiptare në Greqi, aty ishin edhe vjet edhe parvjet edhe më parë, kemi një rritje të numrit të vizitorëve që kanë hyrë me pasaporta greke në Shqipëri sidomos gjatë sezonit të pushimeve. Për të parën herë këtë vit, mediat greke kanë folur shumë për turizmin në Shqipëri, gjë që nuk ndodhte më parë. Jemi plotësues në hartën e turizmit, nuk mund të them se konkurojmë Greqinë,” – u shpreh Kumbaro.