BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e fortë: McGonigal kuptoi se këtu bëhen para, mburreshin se kishin një shok në FBI

"Erdhi një mashtrues...", analisti plas deklaratën e

Neritan Sejamini ka folur për skandalin e ish agjentit të FBI, Charles McGonigal, i cili është takuar jo vetëm me kryeministrin Edi Rama por me shumë personazhe në Tiranë, duke mos i deklaruar udhëtimet në FBI. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Sejamini tha se në Shqipëri, zyrtarët vrapuan të takoheshin me një person që ka shkelur ligjet në SHBA, për të zgjidhur hallet, pasi përveç korrupsionit, nuk besojnë në institucionet e vendit. Madje, Sejamini deklaroi se kishte njerëz në Tiranë, që mburreshin se kishin një mik në FBI! 

"Charles McGonigal ka ardhur këtu privatisht dhe ka shkelur çdo ligj të qeverisë amerikane. Përderisa ka ardhur privatisht, ka ardhur me qëllim për të bërë para. Fakti që ka takaur kaq shumë njerëz, tregon kalbëzimin e shoqërisë tonë, sa vjen një sherif dhe shkojnë të gjithë të zgjidhin gjërat. Erdhi një mashtrues dhe vajtën të gjithë të zgjidhin hallet.

Ai është përdodur për të luftuar opozitën. Është përdorur për një tender. Është përdorur për të hetuar vrasjen e një politikani. Ai ka kuptuar se në një shoqëri të kalbur bëhen lek. Kur ka ngrënë atë darkën me Safetin dhe të tjerët, ata janë ndjerë të nderuar. Në Shqipëri, ka patur njerëz që mburreshin, kam një shok në FBI. Ky person është shumë i ditur, për të ndjerë kënaqësi shpirtërore për këtë, por është paraja...", tha Sejamini. 

Më të lexuarat