BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x

Politike

Erdogan i kërkon Shqipërisë masa ndaj FETO-s, ja si reagon Yuri Kim

Erdogan i kërkon Shqipërisë masa ndaj FETO-s, ja si reagon Yuri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoga pas nënshkrimit të 7 marrëveshjeve Turqi-Shqipëri në prani të kryeministrit, Edi Rama, ka kërkuar që Shqipëria të ndërmarrë hapa konkretë undër strukturimit të organizatës FETO në vendin tonë.

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim e pyetur për këtë lëvizje nga Turqia tha se nuk ka asnjë koment. Sipas saj, duhet të jemi të qartë se kush janë aleatët dhe miqtë tanë

“Nuk e komentoj. Janë për të tjerë njerëz. E vlerësojmë Turqinë si aleate në NATO. Duhet të jemi të qartë se kush janë aleatët dhe miqtë tanë. Duhet të jemi të qartë për aleancën dhe faktet tona”, tha ajo për Euro News Albania.

Më të lexuarat