BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja me sa vite burg (Emrat)

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja
x
BREAKING NEWS

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x

Politike

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa të menjëhershme pë gylenistet që marrëdhëniet tona të mos errësohen

Erdogan ia bën të qartë qeverisë shqiptare: Merrni masa

Presidenti turk Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë në fjalën e mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë, ku është treguar i prerë përsa i përket çështjes së organizatës teroriste FETO, e cila tentoi pak vite më parë një grusht shteti në Turqi.

Erdogan tha se çështja e FETOS do të shihet si një parakusht vëllazërie mes dy vendeve, teksa shtoi se Shqipëria duhet të reagojë menjëherë, në mënyrë që marrëdhëniet mes dy vendeve të mos errësohen.

"Lufta kundër organizatës terroriste FETO që tentoi një grusht shteti në vendin tonë, e cila masakroi popullin tonë, është një nga ndjeshmëritë tona që i kushtojmë vëmendje të veçatë. Anëtarët e kësaj organizate vazhdojnë të jenë në Shqiëpri dhe tregojnë ekzistencën e tyre në fusha të ndryshme. Një mik i vërtetë është ai që nuk heziton të thotë të vërtetën. Çështjen e FETO e shikojmë si një parakusht vëllazërie. Institucionet e lidhura me FETO kanë qarqet e tyre të fshehura në Shqipërië, ndaj ata me të ardhur koha, do të zbulojnë fytyrat e tyre të vërteta.

Sa më shpejt të shpëtoni nga kjo strukturë shumë helmuese, aq më e sigurt do të jetë e ardhmja juaj. Nëse nuk veproni menjëherë në kohë, është e pashmangshme që tentativat e kësaj strukture të përsëriten edhe në Shqiëpri. E kemi përjetuar dhe parë shumë këtë organizatë, ku kemi paguar një kosto shumë të rëndë. E kemi si detyrë t’u tregojmë miqve tanë që mos të kenë të njëjtin fat që përjetuam më parë. Presim që Shqipëria të marrë masa të menjëhershme dhe të mos lejojë që marrëdhëniet tona të errësohen për këtë arsye”, tha Erdogan.

 

Më të lexuarat