BREAKING NEWS

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje

Mbyti të atin në kanal, arrestohet autorin në Lushnje
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x

Politike

Erdogan në Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediat turke

Erdogan në Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediat turke

Mediat turke i kanë bërë jehonë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shqipëri ditën e sotme. Në shkrimin e ‘Anadolu Agency’, shkruhet se Rama gjatë takimit të sotëm ka nënvizuar miqësinë me Erdogan, ndërkohë që gjithashtu shkruhet edhe për çelsin e qytetit të Laçit, që ju dhurua ditën e sotme Erdogan.

“Duke treguar se si pyetet shpesh për miqësinë e ngushtë me presidentin turk, Rama nënvizoi se Erdogan është një person që bën atë që thotë dhe thotë atë që bën. Presidentit turk iu dorëzua edhe një gardë nderi.” shkruhet në lajmin e Anadolu Agency.

Ndërkohë që e përditshmja tjetër ‘Hyrriet daily neës’ shkruan se në vizitën e sotme u shqyrtuan marrëdhëniet mes dy vendeve në të gjitha dimensionet.

“Marrëdhëniet Turqi-Shqipëri në nivelin e partneritetit strategjik do të shqyrtohen në të gjitha dimensionet dhe hapat që mund të ndërmerren për thellimin e bashkëpunimit do të diskutohen gjatë vizitës,” shkruhet në lajmin e Hyrrietdailyneës.

Nga ana tjetër ‘Haberlerturkie’ i ka dhënë më shumë rëndësi deklaratës së Erdogan për organizatën FETO, i cili kërkoi ndërmarrjen e hapave konkretë dhe të shpejtë.

“Duke mbajtur një fjalim në Kuvendin e Shqipërisë pas deklaratës së përbashkët për shtyp, Presidenti Erdo?an vuri në dukje se presin që Shqipëria të ndërmarrë hapa të shpejtë dhe konkretë në luftën kundër FETO-s,” shkruhet në lajmin e Haberlerturkie .

Më të lexuarat