BREAKING NEWS

Ish-kryeministri e akuzoi si të shitur te Balla, reagon ashpër Bardhi: Po poshtëron veten, ka përdorur pushtetin për të rritur zerot në llogarinë e tij, shpif për këdo që...

Ish-kryeministri e akuzoi si të shitur te Balla, reagon ashpër Bardhi:
x
BREAKING NEWS

“Ish-kryetarit i vinin mesazhe dhe s’përmendte emrin e kundërshtarit”, Sali Berisha nuk harron të sulmoj Bashën: U angazhua për llogari të...

“Ish-kryetarit i vinin mesazhe dhe s’përmendte emrin e
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Si paraqitet
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet litri i naftës, benzinës dhe gazit

Bordi i Transparencës vendos çmimet e reja, sa do të shitet
x
BREAKING NEWS

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të ardhshëm, reagon Dash Shehi: Të gjitha mbeten manovra politike

Agron Duka dhe Fatmir Mediu propozuan emrin e tij për President të
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x

Politike

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Erdogan nuk e takoi, reagon për herë të parë Ilir Meta

Presidenti i Turqisë, Ilir Meta ka komentuar vizitën e munguar mes tij dhe homologun turk, Recep Tajip Erdogan. Meta tregoi se ardhja e tij në Shqipëri ishte me ftesë të kryeministrit Edi Rama, ndaj dhe nuk kishte pritje zyrtare në Presidencë. Po ashtu në fjalën e tij, kreu i shtetit bëri me dije se nëse Erdogan do të kishte kërkuar takim me të, por kësaj here nuk ndodhi, ndaj dhe ai vijoi me axhendën e tij në Lezhë.  

“Nuk kam asnjë arsye dhe asnjë keqardhje. Ai ka qenë i ftuari i qeverisë. Nëse do të kishim lënë takim, do të isha sforcuar që të krijoja vend në axhendë. Nuk ndjehem i ftuar sepse nuk ka qenë i ftuar nga unë. Ai ka disa funksione, është kryetar shteti, qeverie dhe partie. Pse nuk është kërkuar ky takim? Mua nuk më intereson fare. Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla,” tha Meta në fjalën e tij.

Më të lexuarat