Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Erinda Ballanca zgjidhet Avokate e Popullit

Postuar: 22/05/2017 - 22:48

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë në seancën e sotme të sesionit të jashtëzakonshëm plenar kanë votuar ndryshimet në kabinetin qeveritar pas marrëveshjes Rama-Basha. Në frymë të kësaj janë votuar edhe ndryshimet në institucionin e Avokatit të Popullit.

Kuvendi ka miratuar shkarkimin nga detyra të kreut të këtij institucioni, Igli Totozani.

Pas kësaj, në krye të këtij Avokatit të Popullit është emëruar me 112 vota pro, 4 kundër, dhe 10 abstenim, Erinda Ballanca.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 81

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 22:00

Presidenti i vendit Ilir Meta i është përgjigjur kryeministrit Rama i cili i ngacmuar nga gazetari Nikollë Lesi “se duhet t’i merrte numrin Gruevskit”, duke nënkuptuar se do të kishte të njëjtin fat

Postuar: 15/11/2018 - 21:50

Presidenti Ilir Meta teksa komentoi dorëheqjen e Fatmir Xhafaj nga ministria e Brendshme tha se k

Postuar: 15/11/2018 - 21:41

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me protesta e banorëve të zonës së Astrit, të cilët pre

Postuar: 15/11/2018 - 21:39

Në pjesën e parë të emisionit  drejtuesja e “Open” Eni Vasili e ka pyetur presid

Postuar: 15/11/2018 - 21:34

Presidenti Ilir Meta shprehet se nuk ka marrë ende një vendim për dekretimin ose jo të Sandër Lle

Postuar: 15/11/2018 - 21:32

Kreu i opozitës Lulzim Basha, tha se gjuha e përdorur nga kryebashkiaku Erjon Veliaj ndaj protest

Postuar: 15/11/2018 - 21:27

Presidenti Ilir Meta komentoi mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.