BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë kritikëve: Një qyls që u lodh herët nga puna aq sa tani jep mend...

Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë kritikëve: Një

Zv/kryeministri Erion Braçe dy ditë pasi denoncoi në rrjetet sociale, zhurmën e betonierëve përballë pallatit të tij, u është përgjigjur kritikëve që e kanë cilësuar të pavend që në postin e tij ai kërkon të zgjidhë problemin duke denoncuar në Facebook.

Braçe shprehet se për ta nuk je kurrë njeri i vërtetë por vetëm një karrige dhe për ta duhet të sillesh si i tillë.

POSTIMI I PLOTË

I degjova te gjithe!

Per ta;

NUK JE KURRE NJERI I VERTETE,

KARRIGE JE AMA!

Publikimi i disa videove nga “netet e BETONIT”, beri te flasin edhe ata,

por edhe ata;

Te paret jane qytetare,

njerez normale, me halle e shqetesime si cdokush,

jane shumica.

Te dytet jane kater tipologji,

njerezore gjithesesi;

Nje fatkeqe qe edhe pse me pune te mire jashte se le ideologjia te postoj qofte edhe nje germe per zanatin;

Nje fatkeqe tjeter qe histeria i ze mendjen dhe e shtyn nga konapiracioni banal por jo nga e verteta;

Nje qyls qe u lodh heret nga puna aq sa tani jep mend por jo qyl;

Nje qe eshte edhe debil edhe leke e qe cdo dite leket e pista te korrupsionit i kthen ne peshtyma ndaj gjithkujt e paturp kete e quan gazetari;

Te gjithe behen tope ne nje rrethke:

PER TA NUK MUND TE JESH NJERI!

Pra te kesh shtepi ne nje pallat te zakonshem, te hash, te pish, te flesh, te zgjohesh prej drites se dites, prej nevojes, punes apo prej zhurmes,

te acarohesh nga ajo qe eshte e padrejte per te gjithe sepse ti je atje tek te gjithe, te besh si ta;

JO! TI E KE TE NDALUAR TE JESH NJERI, I VERTETE-thone.

PER TA, TI NUK MUND TE JESH NJERI SEPSE TI JE KARRIGE!

Duhet te sillesh si karrige, jo si njeri!

Se njerez jane vec ata, kerkush tjeter.

Po edhe tek karrigia,

per ta ke fuqine e pakontroll mbi cdo institucion, ligj e rregull, je hem polic, hem inspektor, hem gjykates;

JE SHTET!

Nuk e pranojne ne bote qe ti te rrish tek korniza jote ligjore, pushteti brenda saj.

Por me e keqja, ti nuk mund te flasesh per te padrejten,

te dhunshmen, te verteten xhanem;

Se ti je karrige, je shtet, je shok me Erion Veline etj.

Degjoni tani;

E para, une them ate qe mendoj e ate qe besoj, se shoh te verteten nga karrigia por aty ku eshte.

E dyta, ajo puna e betonit nuk eshte ceshtje zhurme por dinjiteti;

Dhuna e betonit po behet kulture.

Ti mund ta marresh nje leje te ligjshme, krejt te tille por edhe atje ku cenon rregullat e perbashketa,

por perseri ajo nuk eshte leje per te dhunuar dinjitetin e gjithkujt ne mes te te cileve ke hyre “me leje”!

Po e perseris, si karrige, pertej kornizes se saj, e zgjidh hallin tim shpejt.

Por KULTURA E FUQISE SE BETONIT, zhbehet me ze te lart e publikisht!