BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

Erion Braçe i thur lavde Merkelit: Faleminderit me zemër Kancelare

Erion Braçe i thur lavde Merkelit: Faleminderit me zemër Kancelare

Ditën e sotme kancelarja Angela Merkel zhvilloi vizitën e fundit zyrtare në Shqipëri. Ajo u prit nga kryeministri Rama në një ceremoni solemne ku nuk munguan as medaljet.

Në lidhje me vizitën e saj ka reaguar së fundmi edhe Erion Braçe per të cilin Merkel është një zonjë grua, e fortë dhe mjaft modeste.

Më tej ai shton se Shqipëria i është mirënjohëse për mbështetjen që ajo i ka dhënë dhe e falenderon me zemër për gjithçka që ajo ka bërë.

 “GRUA, E FORTE DHE MODESTE E JASHTEZAKONSHME;

E zonja, e afte, vizionare, liberale, e hapur,

e drejte, e drejtperdrejte, e pergjegjshme,

e vendosur, bashkepunuese, e ndershme,

humaniste, avokate dhe ofruese e nje shtepie te madhe per vendet e vogla,

mbi te gjitha per njerezit ne nevoje nga Evropa e me gjere, emigrantet;

EUROPEISTE SI PAKKUSH!

Shqiperia i eshte mirenjohese per gjithe mbeshtetjen politike dhe ekonomike, njerezore, personalisht por edhe vendit qe drejtoi e qe e solli aq prane saj!

FALEMINDERIT ME ZEMER KANCELARE!”, shkruan ai.