BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

Erion Braçe jep lajmin e mirë: Merr fund ferri 70 vjeçar

Erion Braçe jep lajmin e mirë: Merr fund ferri 70 vjeçar

Pas pesë ditësh përfundoi beteja me flakët dhe tymin në fushën e mbetjeve urbane në Fier.

Zv.kryeministri Erion Braçe tha se jo vetëm që është fikur zjarri dhe eliminuar tymi, por i është dhënë fund një herë e përgjithmonë kësaj problematike.

Reagimi i plotë

MERR FUND FERRI 70 VJECAR

I PLEHRAVE NE DERE TE FIERIT!

Se pari,

shume ndjese cdo banori te qytetit te Fierit per keto 5 dite te keqia dhe 70 vite me plehra ne dere;

Shume ndjese te moshuarve, te semureve e femijeve mbi te gjitha!

Se dyti,

shume mirenjohes ndaj te gjithe punetoreve, manovratoreve e ciltdo tjeter qe punoi 24 ore ne 24 per te kapsuluar vatren me te madhe te infesksionit ne qytet;

Vertet shume mirenjohes!

Besoj se tani hapet nje faqe e re per trajtimin e mbetjeve urbane ne te gjithe qarkun e Fierit me landfillin dhe inceneratorin qe jane gati e duhet te nisin pune!

Më të lexuarat