BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Politike

Erion Braçe nxjerr blof Lulzim Bashën: Kjo është kriminale. Je një mashtrues i neveritshëm

Erion Braçe nxjerr blof Lulzim Bashën: Kjo është

Pasi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha publikoi një video për të cilën thotë se kryeministri Rama vijon me propagandën me regji qendrore duke përuruar dy herë të njëjtën firmë në dy vite të ndryshme ka reaguar ashpër zv.kryeministri Erion Braçe.

Sipas Braçes kjo është një gënjeshtër pasi kryeministri Rama nuk ka qenë në Divjakë atë ditë.

Reagimi i plotë i Braçes

Lylzim, ti që s’ke bërë kurrë një punë, pse i urren djemtë e rinj që punojnë?

Shikoni,

qe Lylzim Basha eshte nje MASHTRUES

i neveritshem, nuk eshte e re!

Por qe ka ngritur nje FABRIKE te tere, per te cilen paguan shume,

per te genjyer, bere film genjeshtrat,

perhapur genjeshtrat,

kjo eshte kriminale!

EDHE ME KRIMINALE ESHTE QE GENJESHTRAT E TIJ,

JANE NE FUNKSION TE POLITIKES SE URREJTJES NDAJ TE RINJVE QE PUNOJNE-NUK I PERPUTHEN ME PROPAGANDEN E TIJ!

Urdheroni,

djali ne video eshte Andi Kokoneshi,

mbaroi universitetin Bujqesor,

nuk iku jashte, nuk ndenji as ne Tirane,

u kthye ne #Divjake dhe merret me lopet!

E kuptoni diferencen?

Lylzimi per te bere shkollen shkoi jashte, e mbaroi dhe u kthye te behej minister!

Andi e beri shkollen ketu edhe pse me letra amerikane, mbaroi shkollen dhe punon me lopet!

Babai i tij Arben Kokoneshi,

u kthye nga Amerika dhe cdo kursim e investoi tek lopet;

Arbeni ka lindur para Fredi Kokoneshit si njeri, si bujk e blegtor, pra e ka fermen para se Fredi Kokoneshi te behej kryetar bashkie.

Te tre bashke-Beni, zonja e Andi, punojne 17 ore ne dite;

Ne nje vit, kane ore pune me shume se sa gjithe jeta ne pune e Lylzim Bashes.

Aaaa po,

kane perfituar nga fondet e qeverive,

te gjithave, perfshi qeverite Berisha!

Fredi ja mori leket Berisheve per kusherinjte?

Jo or qyq jo! Puna e nderi i tyre!

E dyta,

Edi Rama nuk ka qene ne 30 maj 2020 ne Divjake tek ferma e Benit e Andit!

Ishte ne “fundjave luksi” ne Paris!!!! Me 26 MAJ,

Edi Rama ka qene tek ferma e

Ndin Ndonit-ish kandidat per deputet i PD,

mbeshtetur nga bashkia Divjake me lejet e duhura dhe AZHBR me 50% te lekeve,

sic per te gjithe, njesoj.

Edi Rama ka qene tek pika e grumbullimit te Nedrete Arapit-motra e keshilltarit te PD ne bashki,

mbeshtetur nga bashkia Lushnje me lejet duhura dhe AZHBR me 50% te lekeve, sic per te gjithe, njesoj;

AZHBR po mbeshtet po me 50% edhe linjen e konservimit te vellait tjeter!

Tani,

ME KE DEGJUAR MUA NDONJEHERE TE FLAS PER TA, TE AKUZOJ SECILIN PREJ TYRE DHE AZHBR QE I MBESHTET ME PARA?

Kurre!

NUK URREJ ATA QE PUNOJNE,

PAVARESISHT SE TE KUJT JANE!

Mua me mjafton qe ata punojne, prodhojne, punesojne, marrin te ardhura!