BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

Erion Veliaj kujton kohën kur protestonte kundër Bashkisë së Tiranës dhe ftesën e Edi Ramës për t’iu bashkuar PS-së

Erion Veliaj kujton kohën kur protestonte kundër Bashkisë së

Në 30 vjetorin e FRESSH, kryetari i Bashkisë së Tiranës njëherësh edhe drejtues i Qarkut të Tiranës për Partisë Socialiste Erion Veliaj ka përshëndetur të rinjtë dhe të rejat që i janë bashkuar në këtë përvjetor skuadrës së Partisë Socialiste. Veliaj ka bërë thirrje për bashkim, si e vetmja mënyrë për ta çuar këtë forcë politike, por dhe gjithë Shqipërinë në drejtimin e duhur.

“Kjo është skuadra jonë kampione e 10 çunave, e filloi Elisa me 10 goca jemi këtu me 10 çuna, 10 shokë, 10 vëllezër 10 pjesëtarë të skuadrës tonë. Mirëserdhët në partinë tonë, në familjen tonë dhe mezi pres që të shkëlqeni! Më kujtohet koha ime, kur unë u futa në PS. Jam kthyer në Shqipëri në vitin 2003. Atëherë Edi Rama ishte në krye të Bashkisë së Tiranës, po transformonte qytetin. Ishte hera e parë që flitej mirë për Tiranën, për ngjyrat, për energjinë, për rininë, për mënyrën sesi qyteti më në fund ishte futur në hartë. Atëherë unë protestoja se nuk më pëlqenin disa gjëra. Në një moment Edi më tha: “Do bashkohemi dhe gjithë këtë energji ta çojmë në drejtimin e duhur, apo secili do bëjë luftën e vet dhe të përçarë do mundemi gjithmonë?” Vendosa t’i bashkohem Partisë Socialiste si e vetmja forcë, me të vetmin kapiten, me të vetmen skuadër që i çon gjërat përpara,” tha Veliaj.

“Kur ne morëm në administrim Liqenin e Tiranës ishte e mbushur e gjithë kjo hapësirë me gjarpërinj me zhapikë, me bretkosa e me minj. Ishte vjedhur shumica e vendeve ku jeni ulur sot. Pjesa tjetër, që nuk ishte fare e Bashkisë së Tiranës ishte e gjitha një landfill ku digjej plastikë. Di t’ju them një gjë, jo vetëm këtu te Liqeni, po te Pazari, te Kalaja, te Bulevardi i Ri, te Astiri te Bregu i Lumit, ku vë dorë Edi Rama dhe PS rrënoja kthehet në një mrekulli urbane,” deklaroi më tej ai.

Kreun i Bashkisë tha se ka qenë pikërisht ky transformim që bëri të mundur sot që Tirana të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022.

“Sot, pas kaq shumë punësh, me Edi Ramin si kryetar bashkie e më pas si kryeministër, më në fund kemi marrë çmimin e merituar: Tirana është Kryeqyteti Europian i Rinisë për 2022 dhe unë mezi pres që disa nga shembujt më të mirë, jo vetëm të partisë, por të çdo djali e vajze në Shqipëri, apo në çdo vend që flitet shqip të përdoret kjo Tiranë si një skenë për të promovuar atë që është Shqipëria e vërtetë, jo perfekte, por shumë më e mirë seç e gjetëm 30 vite më parë kur u krijua u krijua FRESSh,” e mbylli Veliaj fjalën e tij.

Më të lexuarat