BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x
BREAKING NEWS

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të plotë po i mbush xhepat me para Vladimir Putinit, ja prapaskenat e bujshme

Kina mashtron Perëndimin, Xi Jinping në fshehtësi të
x

Politike

Ervin Salianji bën deklaratën e fortë: Kryebashkiaku i Pogradecit kishte marrë peng...

Ervin Salianji bën deklaratën e fortë: Kryebashkiaku i Pogradecit

Ervin Salianji, deputeti i Partisë Demokratike ka denoncuar një ngjarje që sipas tij ka ndodhur sot në Korçë. I ftuar në “Zonë e Lirë”, Salianji tha se sot në Korçë po zhvilloheshin zgjedhjet rajonale të FSHF-dhe se ai ka marrë shumë mesazhe për një pengmarrje.

Sipas demokratit, një votues është marrë peng nga kryebashkiaku, është mbajtur në makinë dhe është dërguar në vendin ku zhvilloheshin zgjedhjet që personi në fjalë të votonte emrin që i ishte diktuar. 

“Sot, e dini sa mesazhe kam pasur sot, sepse ishin zgjedhjet në Korçë. Kryetari i Bashkisë së Pogradecit kishte marrë njërin nga këta që votonte dhe i kishte thënë ‘do të të çoj unë aty që të votosh’. Është pengmarrje kjo, e ka sjellë vërdallë dhe e ka çuar të votojë,”- tha Salianji. 

 

Më të lexuarat