BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Ervin Salianji nxjerr zbuluar Bashën: Nuk ka pasur mbledhje kryesie për shkarkimin e Luan Baçit, e gjitha është bërë me...

Ervin Salianji nxjerr zbuluar Bashën: Nuk ka pasur mbledhje kryesie

Luan Baçi, deputet i PD-së tha se i është kërkuar dorëheqja nga Basha, por ai nuk e ka dhënë dorëheqjen.

Më pas, sipas Baçit, kreu i PD ka përdorur një shkresë të para një viti, sikur Baçi ka kërkuar të japë dorëheqjen që atëherë.

Ndërsa Ervin Salianji e pranoi se nuk ka patur një mbledhje kryesie për çështjen e dorëheqjes hde largimit të tij, duke nxjerrë bllof Lulzim Bashën.

Pjesë nga biseda:

Luan Baçi: Pashë Salianjin në studio, si anëtar Kryesie i PD. Vendimi i marrë për mua është në datën 19, me vendim Kryesie. Ervinin e pyeta, që është anëtar Kryesie, më tha nuk kemi patur mbledhje kryesie dhe nuk di gjë për vendimin. Që këtu nis gjithë problemi se si veprohet në përgjithësi. Më vjen keq për mënyrën si veprohet. Nuk kam dhënë dorëheqje. Në korrikun e vitit të kaluar kur filloi procedura e propozimeve nëpër seksione, mu kërkua që ti them Sekretarit të Përgjithshëm, që jam i disponueshëm të kandidoj dhe keni në dispozicion edhe dorëheqjen. Unë nuk kam dhënë dorëheqje. Nuk ka arsye shkarkimi, por thuhet se është mbështetur në SMS-në e një viti më parë.

Ylli Rakipi: Salianji ka patur mbledhje kryesie? 

Ervin Salianji: Nuk ka patur një mbledhje kryesie. Nëse do të varej nga unë, kam bërë gjithcka që Luan Baci të jetë kryetar i degës Fier, për shkak të kontributit. Është vendim i kryetarit dhe Sekretarit të PD. Është me firmën dhe vulën e të dyve.