BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Politike

"Ervis Martinaj i ndarë në 6 copa"/ Sali Berisha trondit me deklaratën e fundit: Rama e di ku është i shumëkërkuari. Shko e pyet Baton Haxhiun...

"Ervis Martinaj i ndarë në 6 copa"/ Sali Berisha trondit me

Berisha ka thënë se Edi Rama e di ku ndodhet Ervis Martinaj. Madje ai flet edhe për lajmin e publikuar nga portali i Baton Haxhiut se trupi i Martinajt u pa i ndarë në 6 copa.

“Ia morën lojërat e fatit, Ervis Martinajt dhe tani thotë ku është. Po e di vetë ai se ku është. Olsi Rama është i përfolur nga e gjithë Shqipëria si njeriu në hije i lojërave të fatit. Shko e pyet Batonin se ata e dinë. A nuk shkruajtën ata se ësthë gjashtë copa në prokurori? Një njeri i zhdukur dhe një shtet bandit që thotë se është gjashtë copa në prokurori. E thanë ata që janë Fugat e tij. A nuk ishte Baton Stanishiqi që thoshte se Linda është për presidente?

Ai është zëdhënësi i familjes dhe ky shkruan në gjashtë pjesë. Mirë që shkruan ky, por prokuroria, çfarë prokurorie është kjo për të cilën thuhet se mban një kufomë të ndarë në gjashtë copa dhe nuk bën një përgënjeshtrim sepse kontrollohet tërësisht nga Rama. Njeriu cdo gjë që mund t’i ketë ndodhur nuk mund të bëhet kurrë në këtë mënyrë, nëse është në 6 copa, familja njoftohet. Është një kod shekullor”– u shpreh Berisha ndër të tjera.

Fjala e plote

Ky është i çmendur, i pangopur.

Nuk ka sektor që ky nuk ka shtri tentakulat e veta, ia morën lojërat e fatit Ervis Martinit dhe tani thotë ku është.

Po e di vetë ai ku është, ai ishte biznesmeni i lojërave të fatit.

Olsi Rama është njeriu i përfolur për lojërat e fatit.

Shko pyet Batonin, a nuk shkruajti ai që është me 6 copa.

 A nuk ishte Batoni që na thoshte se Linda është për presidente?

S’ka më të mirë se Lindën për presidente, ai është zëdhënësi i familjes.

Cfarë prokurorie është kjo që thuhet se mban një kufomë me 6 copa, pse nuk bën përgënjeshtrim, po njeriu cfarëdo që t’i ketë ndodhur nuk trajtohet në këtë mënyrë, nëse është në 6 copa familja njoftohet.