Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Është bërë kamikazja e Edi Ramës”, LSI sulmon Arta Markun

Postuar: 12/10/2018 - 16:09

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar Prokuroren e Përgjithshme të përkohshme Arta Marku.  

Vasili shkruan se ajo ka marrë përsipër të jetë kamikaze dhe avokate e kryeministrit, pasi ajo nuk guxon ta thërrasë Ramën për hetim.

Postimi i Vasilit

Prokurori antipopull e zgjodhi fatin e saj.  

Prokuroria ka marrë përsipër të jetë avokate dhe kamikaze e kryeministrit. 

Dy padi të pakapërcyeshme rëndojnë keqas mbi kryeministrin.  

Prokuroria nuk guxon ta thërrasë, ta pyesë ta procedojë kryeministrin e paditur, të vetëshpallur fajtor. 

 Prokuroria ka vendosur të jetë kundër popullit, kundër ligjit dhe kundër kushtetutes. 

 Dihet botërisht se ç’ndodh kur je kundër popullit dhe ligjit, dihet edhe fundi i kamikazëve.  

Tanimë prokuroria e zgjodhi fatin e vet…”,

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 18:23

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi dënimin me 8 vite e 9 muaj e 12 ditë burgim për Ilir allias Safet Rustemin të akuzuar për “Shfrytëzim prostitucioni”, “Grup i strukturuar kriminal” n

Postuar: 23/05/2019 - 18:00

 Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit iu përg

Postuar: 23/05/2019 - 17:57

I ftuar në rubrikën “Opinion”,Paloka i quan “lojëra para ndërkombëtarëve”

Postuar: 23/05/2019 - 17:28

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit par

Postuar: 23/05/2019 - 17:11

Opozita prej muajsh ka dalë në rrugë duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama, dhe formimin e n

Postuar: 23/05/2019 - 16:56

Propozimet e Lulzim Bashës të bëra në Durrës, për ndryshim të sistemit zgjedhor për zgjedhjen e P

Postuar: 23/05/2019 - 16:47

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament