Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Është përfshirë në dosjen 184', Basha sulmon kandidatin e PS në Burrel

Postuar: 24/05/2019 - 18:17

Në takimin që zhvilloi në Burrel, Lulzim Basha sulmoi edhe Agron Malajn, kandidatin e Partisë Socialiste për këtë bashki.

Basha tha se Malaj duhet të ishte mbrapa hekurave pasi është përfshirë në dosjen ‘184’, të manipulimit të votave në bashkinë e Dibrës, por bashkëpunimi i kryeministrit Edi Rama me krimin, sipas Bashës, e ka nxjerr atë kandidat për zgjedhjet lokale.

“Vetëm për pushtetin e tij, i verbëruar, është turrur të diktojë me krimin një proces kriminal duke vënë kandidatë për kryetar bashkie njerëz si Agron Malaj, që sot duhet të ishte mbrapa hekurave për dosjen 184. Një gjysmë dyzine kandidatësh që garojnë pa garë sot duhet të ishin mbrapa hekurave për dosjen 184, ku kryearkitekti është vetë Edi Rama”, deklaroi Basha.

Agron Malaj ka qenë pjesë e atij që njihet si ‘grupi i zjarrit’ në Gardën e Republikës më 21 janar, në kohën kur qeveria drejtohej nga PD ku u vranë 4 të pafajshëm.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 14:03

Nisin punimet në Mësonjëtoren e parë shqipe, e cila ndodhet në Korçë.

Postuar: 16/09/2019 - 13:51

Partia Demokratike ka publikuar ditën e sotme një dokument që sipas saj provon përfshirjen e krye

Postuar: 16/09/2019 - 13:48

Në kuadër të ditës së parë të shkollës, për vitin e ri mësimor, ministrja e Arsimit ka vizituar s

Postuar: 16/09/2019 - 13:21

Senida Mesi, deputetja e PS është nënë e tre fëmijëve dhe sot në nisje të vitit të ri shkollor ka

Postuar: 16/09/2019 - 12:57

Në ceremoninë e 77 vjetorit të Konferencës së Pezës, kryebashkiaku Veliaj thumboi presidentin Ili

Postuar: 16/09/2019 - 12:45

Të bësh ëndrrën realitet, kjo është një gëzim i madh i shprehur në sytë e personit që e realizon.

Postuar: 16/09/2019 - 12:40

Sekretari Parlamentar i Gjermanisë Christian Lange konfirmoi mbështetjen për Shqipërinë në rrugë