BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Politike

“Është shumë e rëndë”, Balla flet për hapin e ardhshëm të socialistëve për Ilir Metën

“Është shumë e rëndë”, Balla flet për

 Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Kushtetuese duke e futur në ngërç krijimin dhe ngritjen e këtij institucioni.

Deputeti socialist Taulant Balla pyetur se cili do të jetë hapi i ardhshëm i shumicës pas kësaj lëvizje të Presidentit tha se Meta ka shkelur rëndë Kushtetutën

“E para është se sapo kemi konstatuar një tjetër rast flagrant një shkelje tepër të rëndë nga ana e Presidentit të Republikës. Edhe vetë presidenti e di që ka shkelur rëndë Kushtetutën para pak minutash me një akt në zyrën e presidentit, sepse qasja antiinstitucionale e këtij presidenti është tejet e rëndë kur bëhet fjalë edhe për një akt formal”, tha Balla në Vizion Plus.

 

Më të lexuarat