BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

Çështja “Beleri”, analisti i njohur: Nuk mund të ndërhyhet brutalisht për shkaqe politike

Çështja “Beleri”, analisti i njohur: Nuk mund të

Preç Zogaj ka folur sot në nje interviste dhe për çështjen Beleri dhe presionet nga ana e Greqisë për lirimin apo lejimin e betimit të tij si kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Himarës.

President i Institutit Pashko tha se kjo është një çështje e drejtësisë dhe nuk mund të ndërhyhet brutalisht për shkaqe politike.

“Unë jam një mbështetës konstant i drejtësisë së re dhe do vazhdoj të jem. Është institucioni pararojë sot në Shqipëri që premton të shkruajë historinë e re të sundimit të ligjit në Shqipëri dhe të luftës kundër pandëshkueshmërisë. Nga kjo pikëpamje jam plot besim te drejtësia. Nuk mund të ndërhyhet brutalisht për shkaqe politike që lidhet me presionet e Greqisë. Është një çështje e drejtësisë dhe drejtësisë do t’i besojmë deri në fund. Unë mendoj që do zgjidhet dhe duhet të zgjidhet nga drejtësia çështja Beleri”, tha Zogaj.


Ai theksoi se Greqia nuk mund të bllokojë integrimin në BE.
“Përveç kësaj Himara është Shqipëri dhe do vazhdojë të jetë Shqipëri. Ka një pakicë greqishtfolësish, por askujt nuk duhet t’i shkojë në mend që të shkaktojë gjullurdi. Ne e dimë minoritetin grek ku është dhe do vazhdojmë ta respektojmë. Nuk ka pasur ndonjëherë Shqipëria probleme me trajtimin e minoriteteve. Janë vendet fqinje që kanë pasur sjellje turpi. As do ketë ndonjë pasojë Shqipëria nga çfarë thotë Athina, por kjo nuk do të thotë që duhen shkelur të drejtat e askujt.
Nuk mund të përdorë veton Greqia për të penguar një vend. Nuk mund të bllokojë integrimin në BE”, tha Zogaj.