BREAKING NEWS

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother VIP

Publiku votoi, gara ashpërsohet, ky është banori që lë
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën

Ambasadorja Yuri Kim takon Lulzim Bashën
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat tronditëse: Si më “shiti” mua dhe Edi Palokën tek ambasada! Lulzim Basha do të arrestohet nëse shkon në këtë vend...

Flamur Noka nxjerr për herë të parë prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6 kandidatët e mundshëm për 6 marsin

Mblidhet kryesia e PS-së, zbardhen emrat: Ja kush janë 6
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ MSH: Mbi 1000 të infektuar dhe 5 humbje
x
BREAKING NEWS

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe dëbore gjatë natës (Zonat e prekura)

Moti i keq ‘zbarkon’ në Shqipëri, reshje shiu dhe
x

Politike

Çështja e patronazhistëve, Rama: Databaza që doli nuk është e PS-së

Çështja e patronazhistëve, Rama: Databaza që doli nuk

Kryeministri Edi Rama është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Të paekspozuarit”, me Ylli Rakipin, ku i është kthyer çështjes së shumëpërfolur, asaj të patronazhistëve.

Pjesë nga debati:

Edi Rama: Ajo që ka dalë e ashtuquajtur databazë e Partisë Socialiste, nuk është e Partisë Socialiste

Ka disa, ajo është vetëm një

Edi Rama: Jo nuk ka disa

Por ka disa

Edi Rama: Jo pra nuk ka, Partia Socialiste ka vetëm një databazë të të dhënave personale që është e ndarë. Dhe është bërë një hetim i thellë për të garantuar mbrojtjen e të dhënave personale. Në batabazën e PS-së nuk kemi të bëjmë me cënimin e të dhënave personale. Databaza që ka dalë është e manipuluar me qëllim që të krijojë pikërisht këtë gjë. Ne nuk kemi në bazë kartat e identitetit.

Ka numra telefoni

Edi Rama: Patjetër që ka numra telefoni….

Regjistri që ju thoni është deri në vitin 2008 dhe më pas nuk gjën më online regjistër të gjnedjes civile, ndërsa investigimi i Lapsi.al tregoi se njerëz që as nuk jetonin këtu kishin të dhënat aty, të ishin marrë në momentin që ata kishin aplikuar për pasaporta. Nuk ishin të dhëna që ishin marrë nga patronazhistët, por institucione

Edi Rama: AKSHI s’ka dhënë kurrë të dhëna për patronazhistët. Ç’lidhje kanë me AKSHI-n ata që aplikojnë për ID apo pasaporta

Sepse kanë të dhëna në e-albania

Edi Rama: Nuk është e vërtetë

Që është e PS-së, është e PS-së

Edi Rama: Ajo që keni nxjerrë ju, se tani u kujtova që e keni nxjerrë ju, është e manipuluar

Ne e kemi shpikur?

Edi Rama: Jo,jo, është e manipuluar, është kollaj fare ta bësh

Pra kemi shtuar patronazhistë?

Edi Rama: Jo jo, patronazhistët janë ata që janë dhe jam krenar për ta, por janë shtuar të dhëna