BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Politike

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen

Avokati Idajet Beqiri deklaroi se Sali Berisha ka kryer një korrupsion të lartë shtetëror për familjen e tij, duke iu referuar tragjedisë së Gërdecit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Beqiri nënvizoi se Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit, ka shkuar katër në zyrën e ministrit të Mbrojtjes në atë kohë, Fatmir Mediu.

Po ashtu, sipas Beqirit, Shkelzen Berisha ka shkuar edhe dy here te zyra e ministrit të Drejtësisë, Aldo Bumçi.

Beqiri tha se pasi mori licencat nga të dy ministrat, Shkelzën Berisha ia dha mikut të tij të ngushtë.

“Në 2008-n, Saliu bëri korrupsionin e lartë shtetëror për familjen e vet, duke i vrarë shqiptarët. Ai, pasurinë e shqiptarëve, armët e shqiptarëve, barutin e shqiptarëve, në vend që të shiteshin në rrugë normale dhe kjo pasuri t’u kthehej shqiptarëve, ai mori Gërdecin, e ndërtoi ay ku nuk mund të ndërtohej kurrën e kurrës, me një vendim të Këshillit të Ministrave, antikushtetues, e konpromentoi ministrin e Brendshëm, nuk e dëgjoi ministri i Financave.

Ata nuk patën fuqinë, sepse Shkëlzen Berisha kishte marrë flamurin e babait dhe ai në zyrën e Fatmir Mediu, derisa sa mori licencën, i vajti katër herë. E realizoi që ia mori licencën. Dy herë te zyra e ministrit të Drejtësisë dhe ia mori licencën. Ia dha shokut  shokut më të ngushtë të tij”, theksoi ai.

Më të lexuarat