BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Politike

“Çështja McGoginal”/ Juristi jep detaje të reja dhe zbulon çfarë ka kërkuar zyrtari i FBI që ka hetuar dosjen

“Çështja McGoginal”/ Juristi jep detaje të reja dhe

Juristi Ledio Braho deklaroi se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës  ka dalë një tjetër dokument për çështjen e ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal.

Në emisionini “Review” në Euronews Albania, Braho u shpreh se zyrtari i FBI që ka hetuar këtë dosje, ka kërkuar informacion nga personat apo institucionet që kanë komunikuar me McGonigal.

Braho shtoi se bëhet fjalë edhe për një këshilltar të kryeministrit Edi Rama si dhe për zyrën e Kryeministrisë.

“Ka informacion të detajuar. Ka dalë edhe një dokument tjetër, ku një zyrtar i FBI, ai që ka hetuar dosjen, ka kërkuar informacion nga një sërë personash dhe institucionesh në lidhje me të gjithë komunikimet që ata kanë pasur me McGonigal.

Një prej tyre është një këshilltar i Ramës, është zyra e Kryeministrisë, pra të gjithë qeveritarët, përfshirë edhe kryeministrin Rama, të gjithë të dhënat që kanë lidhje me komunikimet me McGonigal. Po ashtu, ka edhe persona të tjerë përtë cilët është kërkuar informacion”, theksoi ai.