BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

Çështja ‘McGonigal’/ “Të kërkojmë dorëheqjen e Ramës”, deputeti i PD-së u bën thirrje kolegëve, ja çfarë pritet të ndodhë nesër në Kuvend

Çështja ‘McGonigal’/ “Të kërkojmë

Deputeti i PD, Tritan Shehu, thotë se e vetmja gjë që duhet të realizojë Kuvendi në seancën e nesërme, është “mocion me debat” për rastin e ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal.

Në një reagim të bërë në Facebook, ai shkruan se nesër opozita duhet të kërkojë sërish dorëheqjen e kreut të qeverisë, Edi Rama.

“Mocion me debat” per ceshtjen McGonigal, e vetmja gje, qe duhet te realizoje neser Kuvendi! Asgje tjeter ne rend te dites neser….vetem “Mocion me debat”. Vetem kjo duhet kerkuar nga te gjithe!

E kerkuam kete ne seancen e kaluar. Jo vetem qe maxhoranca nuk e pranoi, por edhe perjashtoi pese deputete nga punimet! Pa dyshim per presion e “dhune parlamentare”, sipas metodave te saj. Dhe kjo ne nje kohe kur nje debat i gjere ne Kuvend eshte i domosdoshem. Pra ta realizojme neser tashme, duke kerkuar edhe doreheqjen e Rames si perfundim!

Nje debat ku deputetet ne shumice te shprehin mendimet, dyshimet, qendrimet e tyre per kete skandal te dimensioneve te medha. Jo vetem kjo per maredheniet me ShBA, por dhe per menyrat diktatoriale te goditjes se opozites. Ne keto kushte asgje tjeter nuk mund ta zevendesoje ate debat.

Asgje tjeter nuk ka kuptim e dobi te jete ne rendin e dites per neser. Apo akoma me keq, qe permbush deshiren e Rames per ta kthyer debatin e gjere ne nje “duet” me “ze te pare” ate vete. Prandaj neser te gjithe koleget, pse jo edhe te majtet, por vecanerisht opozitaret… Duhet te “harxhojne” kohen e energjite vetem duke kerkuar kete “Mocion me debat”. Asgje tjeter se paku nuk ka vlere. Cdo gje tjeter rrezikon te kthehet ne mjegullnaje per te mbuluar skandalin e perfshirjen e Rames ne ate.

Më të lexuarat