BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Çështja shkon në gjykatë”, Nano tregon se kush do jetë kryetari në Partinë Demokratike pas luftës Berisha-Basha

“Çështja shkon në gjykatë”, Nano tregon se

Janë shtuar zërat brenda Partisë Demokratike që kërkojnë mbledhjen e Kuvendit Kombëtar, i fundit ndër ta është deputeti Tomorr Alizoti, ndërsa nga ana tjetër lind pyetja nëse Basha mund ta pengojë mbledhjen e tij.

Lidhur me këtë situatë, analisti Mustafa Nano deklaroi se Basha nuk e pengon dot mbledhjen e Kuvendit, por sipas tij ai do e trajtojë atë si një kuvend alternativ.

Teksa e ka cilësuar Bashën si berishian, analisti Nano tha se ai do të mbajë karrigen dhe se çështja do të shkojë në gjykatë.

“Basha nuk e pengon dot mbledhjen e kuvendit, por gjithsesi do e trajtojë atë si kuvend alternativë, duke pretenduar se kuvendi u mblodh 4 muaj më parë unë u zgjodha madje dhe me votën e Berishës dhe çështja ka për të shkuar në gjykatë mendoj unë. PD de fakto është e Berishës, ndoshta jo 100% por e një mase të madhe dhe nëse ndahet që ka shumë mundësi, shumica do shkoj me Berishën dhe Basha do mbetet një parti e vogël. Flas për ata që janë anëtarë të PD. Mes anëtarëve të PD Berisha është figurë dominante, shumica e tyre mbi 80% janë me Berishën, por kur hapet loja dhe del jashtë PD këtu futen në lojë dhe qytetarët dhe një pjesë e madhe nuk do donin berishën sërish në PD por edhe pse ai është shpallur non grata. Te anëtarët e partisë nuk ndikon shpallja non grada e Berishës, por te qytetarët mund të ndikojë. Basha do të mbaj karrigen, është berishian dhe në këtë kuptim e shoh atë parti të Berishës dhe madje është gati kriminale t’ja marrësh partinë e tij. Nëse mbledh kuvendin ai ka shumicën e njerëzve aty pastaj çështja shkon deri në gjykatë por aty se di çfarë vendimi do merret. Në gjyq mendoj unë se Basha e fiton gjyqin, por unë shoh një ndarje të PD”, tha Nano për MCN Tv.