BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x

Politike

“Eskorta jote pas kalit tim ka ardhur”, demokrati “shtang” Sali Berishën në Vlorë: Jepi një post atij Alibeajt, të hapë e të mbyllë derën

“Eskorta jote pas kalit tim ka ardhur”, demokrati

Negociatat për Presidentin me Alibeajt dhe qeverisë duket se ka përfshirë edhe qytetare dhe demokratë të thjeshtë. Një prej tyre ishte edhe në takimin që Berisha zhvilloi në qytetin e Vlorës në kuadër të zgjedhjeve për kreun e PD. Me nota humori dhe ironie, demokrati iu drejtua Berishës duke i thënë që meqë Alibeaj e kërkon një post, le ta caktojë për të hapur dhe mbyllur derën.

Demokrati: Këta janë ata që i zgjodhëm ne dhe me këta si do vejë puna?  Dhe ky Alibeaj që paska qenë i etur për një post, jemi një post atje të hapë dhe të mbyllë derën. Tjetra ishte kjo komunizmi është shumë e keqe. Së më shumë e pret më shumë lëshon rrënjë. Ne e kemi te ura, sa kalon urën e Mifolit. Po të të kujtohet ty, eskorta jote pas kalit tim ka ardhur. Ata janë të rrezikshëm, komunizmi nuk ka din e iman, janë “putinas” ata. Demokratët i ka të gjithë jashtë shtetit. Kemi ngelur vetëm ne këtu.

Berisha: Ju falënderoj për ndërhyrjet. Ju keni të drejtë, ne ngjitëm një përpjetë, por më të madhen e kemi përpara. Unë jam besimplotë. Po pse unë jam besimplotë. Ne erdhëm këtu si njerëz të idealeve, përndryshe ne nuk do ishim. Ne ndiqnim atë kur që kishte përcaktuar udhëheqja e mëparshme, por ne dolëm dhe ia dolëm të jemi opozitë e vërtetë, por opozitë e vërtetë me 44 mijë luftëtarë dhe misionarë. Të gjithë ju, të gjithë demokratët që u ngritën për të shpëtuar demokracinë.

 

Më të lexuarat