BREAKING NEWS

“Kjo është e tmerrshme”/ Klodiana Lala nxjerr detajet ‘bombë’ për vrasjen që tronditi Shqipërinë dhe hedh akuzat e forta ndaj këtyre 2 zyrtarëve: Erdhën me ‘Range Rover’!

“Kjo është e tmerrshme”/ Klodiana Lala nxjerr detajet
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni, tentativa për të manipuluar ngjarjen. Karamuço: Ja pse shkuan në vendngjarje dy zv.drejtorët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni,
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën në ‘ML’: Si gënjeu publikisht Ardi Veliu për ngjarjen e Elbasanit

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Klodiana Lala zbulon çfarë u gjetën
x
BREAKING NEWS

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin Karamuço fajëson zyrtarët e policisë për vrasjen që tronditi vendin: Edhe gjyqtari ka shumë faj dhe përgjegjësi

“Ishte një ngjarje e rrezikshme, nuk iu falet”, Ervin
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ ‘Është për të vënë duart në kokë’, Klodiana Lala zbulon detaje të reja nga dosja: Dy zv.drejtorët e policisë ishin të parët në vendngjarje, gënjyen publikisht për...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ ‘Është për të vënë
x

Politike

Europa na mbylli sërish derën, Rama merr në mbrojtje Serbinë dhe 'thumbon' BE: Mos e lini të bëhet si kongregacion priftërinjsh që diskutonin se*sin e engjëjve ndërkohë që…

Europa na mbylli sërish derën, Rama merr në mbrojtje Serbinë

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me liderët e “Ballkanit të Hapur”, teksa ka marrë në mbrojtje Serbinë ka bërë një thirrje për Europën.

Rama: Është popullata e vetme në tokën e Europës, dhe iu thash ishim nën diktaturën jugosllave, dhe mund të shkonim kudo, por clirimtarët e tyre po i mbajnë peng, Ata nuk mund të lëvizin kjo është cmenduri, Mu desh të shprehja dicka. Ndihem i keqardhur. Dikush duhet ta dijë, Serbia është në pozicion ndryshe. Është realitet, ndryshe. Flasim për një vend, ku popullariteti i Putin është 80%. Është një vend që jashtë cdo pritshmërie.

E kuptoj kërkesën për të ecur përpara, por nuk e kuptoj cuarjen e gjërave në kufi, sepse Serbia thjesht nuk është në pozicion për të realizuar kaq shumë kaq shpejt. Cuarja deri në kufi do i japë efektin e kundërt, dhe pastaj ajo që do ketë kosto është agjenda europiane e serbisë që do jetë kosto për rajonin. Ne nuk duam një luftë, skemi nevojë për konflikt, ndaj duam të ecim para në drejtimin që kemi zgjedhur. Ndaj le ta mbajmë kështu. Nuk duam të nxisim një goditje tjetër.

Thirrjen time të fundit për ta, ishte mos lini që besimi që shqiptarët kanë te Evropa, sepse në për herë të parë kemi mundësi të jemi aty ku duam. Për ne europa është fe, nuk është Brukseli.  Lutja ime ishte Ju lutem mos e lini BE të bëhet  si kongregacion priftërinjsh që diskutonins eksin e engjëjve ndërkohë që muret e Konstadinopojës shembeshin, E dimë si shkoi historia.

Më të lexuarat