BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Politike

Evis Kushi: Mandatin e ardhshëm, gjuha angleze do të nisë të mësohet që nga klasa e parë!

Evis Kushi: Mandatin e ardhshëm, gjuha angleze do të nisë të

Në një publikim të sajin në rrjete sociale, Znj. Evis Kushi nënvizon se në mandatin e ardhshëm të Partisë Socialiste, gjuha angleze do të nisë të mësohet që nga klasa e parë.

"Gjatë këtij mandati vëmendja jonë ka qenë në forcimin e kurrikulave, kapaciteteve dhe cilësisë së mësimdhënies në anglisht, duke arritur në kushtet kur gjatë mandatit të ardhshëm do të bëhet i mundur fillimi i mësimit të anglishtes që nga klasa e parë." - shprehet Znj. Kushi në postimin e saj.